Δημιούργησε την ευκαιρία αλλά την έχασε

Κόντρα στην περιρρέουσα ατμόσφαιρα, τις προβληματικές εμφανίσεις των ημιτελικών και του επικίνδυνου πρώτου δεκαλέπτου, ο Παναθηναϊκός βρισκόταν σε όλη την διάρκεια πίσω στο σκορ αλλά η διαφορά δεν ξέφευγε.

Με αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ με 1 πόντο αλλά δεν κατάφερε να σπάσει την έδρα του γαύρου και να πάρει προβάδισμα για το πρωτάθλημα (όσο θαύμα κι αν θεωρείται κάτι τέτοιο).

Ήττα με 73-70 και χάθηκε μια ευκαιρία. Όχι μεγάλη, καθώς δεν πιστεύω πως είμαστε ικανοί να κερδίσουμε φέτος σε σειρά τον γαύρο.

Δεύτερος τελικός την Πέμπτη στο ΟΑΚΑ…

ΥΓ: Τα όσα πέταξαν στα αποδυτήρια κατα την άφιξη της ομάδας και η ατμόσφαιρα εκκλησίας στο 4ο δεκάλεπτο είναι ακόμη μια απόδειξη πόσο σε τρέμουν, ακόμη κι έτσι όπως είσαι.

ΥΓ2: Ο στόχος είναι ντροπιαστικός αλλά το ξαναλέω. Η φάση είναι τέτοια που πρέπει να τελειώσει αναίμακτα η χρονιά. Και κυρίως να μην αφήσει απόνερα για την επόμενη.