Φοβήθηκε να κερδίσει και τιμωρήθηκε στις καθυστερήσεις

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να το ανατρέψει με γκολ των Γεντβάι-Αράο, αλλά η Άεκ βρήκε πεναλτι στις καθυστερήσεις, ισοφάρισε σε 2-2 και το τριφύλλι έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να πάρει μια πολύ σημαντική νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Δυστυχώς ο Παναθηναϊκός δεν διαχειρίστηκε με τον τρόπο που έπρεπε το προβάδισμα που πήρε στο δεύτερο ημίχρονο. Αντί να πατήσει πιο γερά, πήγε όλος πίσω και παρότι δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα στην άμυνα, άφηνε την Άεκ να πατάει ολοένα και περισσότερο στην περιοχή. Μια διαχείριση που δεν ταιριάζει με την περιβόητη νοοτροπία νικητή.

Η ισοπαλία δεν είναι κακό αποτέλεσμα, αλλά με τον τρόπο που ήρθε προκάλεσε απογοήτευση.

Πλέον, ισοβαθμούμε στην κορυφή με τον Πάοκ και πάμε την Τετάρτη στο Καραϊσκάκη για να πάρουμε την πρόκριση. Για την ακρίβεια μια πρόκριση που θα σημαίνει πολύ περισσότερα και η ομάδα πρέπει να δώσει μια χαρά στον κόσμο μετά απο καιρό.

ΥΓ: Πως γίνεται το πεναλτι του Βέρμπιτς να μην δόθηκε, είναι κάτι που δεν βγάζει καμια λογική.