Κι αν ο Μπερνάρντ δεν το έκανε 0-2 στο 45';

Ο Παναθηναϊκός
πραγματοποίησε χθες το βράδυ μια επιβλητική εμφάνιση στο Αγρίνιο. Μια εμφάνιση που δεν θα μπορούσε να του στερήσει την νίκη κανένας Παναιτωλικός και κανένας διαιτητής.

Ή μήπως όχι;

Τι θα γινόταν, εάν ο Μπερνάρντ δεν έκανε το 0-2 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου; Κι αν στην αρχή του β ημιχρόνου ο ακίνδυνος Παναιτωλικός ισοφάριζε από το πουθενά;

Κανένα 0-5 δεν πρέπει να βάλει κάτω από το χαλάκι το διαιτητικό έγκλημα που διέπραξαν οι Τσαγκαράκης και Μανούχος, όταν δεν έδωσαν πέναλτι στο παρατεταμένο κράτημα στον Σένκεφελντ. Ειδικά ο δεύτερος που υποτίθεται έχει διορθωτικό ρόλο στις...παραλείψεις του πρώτου.

Δεν γίνεται να δικαιολογηθεί ούτε το "δεν είδα" ούτε το "δεν ήταν παράβαση".

Καμία ομάδα δεν είναι υποχρεωμένη κερδίζει ΚΑΙ τους διαιτητές. Καμία λογική εξήγηση δεν υφίσταται, όταν υπάρχει το VAR.

Χθες το 0-1 έγινε 0-5. Κανένας δεν εγγυάται πως αν συμβούν τις επόμενες αγωνιστικές αντίστοιχα...λάθη, το 0-1 δεν θα ανατραπεί.

Η χθεσινή ΑΠΟΦΑΣΗ των διαιτητών να μην δώσουν παράβαση ήταν ΚΑΜΠΑΝΑΡΑ.