Ξόρκισε την κατάρα της Καμπάλα

Mνήμες 2015 ζωντάνεψαν στο Μπακού, όταν η Καμπάλα ισοφάρισε το 1-0 της Λεωφόρου, αλλά ευτυχώς κράτησαν μόλις για 10 λεπτά. Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να γυρίσει το ματς και να φύγει νικητής με 1-2 από την έδρα της Καμπάλα, με γκολ των Λουντ (63') και Καμπέσας (66') και τώρα περιμένει μια καλή κλήρωση για τα plaz off του Europa League.

Στα δύο ματς με τους Αζέρους, η ομάδα του Μ.Ουζουνίδη έδειξε ένα σοβαρό πρόσωπο με εξαίρεση τα πρώτα 18' του σημερινού δεύτερου ημιχρόνου, όπου η ομάδα φαινόταν χαμένη μετά το αυτογκολ του Μολέδο. Πρέσινγκ σε υψηλά επίπεδα, καλή κυκλοφορία της μπάλας, μαχητικότητα, σταθερότητα στο αμυντικό μας παιχνίδι και αναποτελεσματικότητα στην επίθεση ελέω έλλειψης ποιοτικού φορ.

Ο Παναθηναϊκός έβγαλε λοιπόν την υποχρέωση του και τώρα πάει για το βήμα παραπάνω (όσο ντροπιαστικό κι αν ακούγεται κάτι τέτοιο) και την πρόκριση στους ομίλους. Μια πρόκριση που θα κριθεί κατά πολύ από την κλήρωση που θα έρθει αύριο μεσημέρι.