Μπαλωθιά στο Ρέθυμνο

ΡΕΘΥΜΝΟ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-3

Καθαρή νίκη και δεύτερη σερί νίκη για τα κορίτσια μας στο Ρέθυμνο, δείχνοντας χαρακτήρα απέναντι σε ένα αξιόμαχο σύνολο.

Επόμενο ματς με τις γαυρίνες στην Κυψέλη το άλλο Σάββατο, με το κλειστό να αναμένεται να ζήσει μεγάλες στιγμές.

Αναλυτικά το ρεπορτάζ για το ματς από τα Πράσινα Νέα:

Αυτή τη φορά οι πράσινες επιβλήθηκαν εκτός έδρας επί του Ρεθύμνου με 3-0 σετ. Οι πράσινες μπήκαν στο παιχνίδι με κεκτημένη ταχύτητα από το ματς με τον Πανναξιακό και πήραν το σετ με 25-16.

Στο δεύτερο σετ το Ρέθυμνο ήταν αυτό που είχε την πρωτοπορία στο σκορ. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 14-9 όμως κάπου εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση των κοριτσιών του Παναθηναϊκού. Οι πράσινες μείωσαν σιγά σιγά τη διαφορά και το σετ έγινε ντέρμπι. Τα κορίτσια του Τριφυλλιού ήταν πιο ψύχραιμα και πήραν το σετ με 28-26.

Στο τρίτο σετ οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο όμως ο Παναθηναϊκός ήταν εκείνος που κατάφερε να το κατακτήσει με 25-23. Αυτό ήταν και το πρώτο "καθαρό" τρίποντο για τα κορίτσια του Γιώργου Ρούση.

Τα σετ: 16-25, 26-28, 23-25

ΟΠΕΡ (Χαγαγιόπουλος): Σαπαρέφσκα, Βασίλεβα, Μαυρέα, Καλογριδάκη, Μπόνχεβα, Νίκιτς, Σημαντηράκη –λ / Χατζάκη Ελ. –λ, Μιχαήλ

Παναθηναϊκός (Ρoύσης): Γκούζου, Βασιλαντωνάκη, Καββαδία, Μερτέκη, Νούσια, Μιλοβάνοβιτς, Κελεσίδου –λ / Τσίμα.