ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ!

Η εμφάνιση με τις Εσπερίδες ήταν μια κακή παρένθεση όπως όλα δείχνουν για τα κορίτσια της ομάδας μπάσκετ των γυναικών.

Οι πράσινες επέστρεψαν με τον καλύτερο τρόπο στις νίκες και στις καλές εμφανίσεις αφού συνέτριψαν εκτός έδρας το Φάληρο με 71-52.

Το Τριφύλλι που θα πορευτεί πλέον χωρίς την Αθηνά Χριστοφοράκη έπαιξε πολύ καλά στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη.

Τα κορίτσια του Γιάννη Γερεουδάκη με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ και στην τελευταία περίοδο μετέτρεψαν το ματς σε υγιεινό περίπατο.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού πήρε πόντους από όλες τις παίκτριες του με την Λίντσεϊ Γουίλσον να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση και να σταματά στους 24 πόντους.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 52-71