ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ!

Την δεύτερε ήττα γνώρισε στο Πρωτάθλημα το Τριφύλλι πληρώνοντας την πολύ κακή του εμφάνιση.

Πραγματοποιώντας μία από τις χειρότερες εμφανίσεις των τελευταίων ετών το Τριφύλλι ηττήθηκε με 3-2 σετ από το Μαρκόπουλο στο κλειστό της Γλυφάδας και μπήκε σε περιπέτειες σε ότι αφορά την κατάληψη της πρώτης θέσης.

Οι πράσινες στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήταν αγνώριστες και η ήττα παρά τη δεδομένη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήρθε φυσιολογικά.

Ο ΑΟΜ μπήκε δυνατά από την αρχή και έδειξε ότι θα πουλήσει ακριβά το τομάρι του. Τα κορίτσια του Τάκη Φλώρου ήταν από την αρχή έξω από τα νερά τους και μόνο με κάποια ξεσπάσματα θύμιζαν τον πραγματικό τους εαυτό.

Το να αναζητήσει κανείς της αιτίες μιας τέτοιας ήττας για αυτή την ομάδα είναι ανούσιο τη δεδομένη χρονική στιγμή.

Πλέον οι πράσινες καλούνται να πάρουν ένα καθαρό τρίποντο την ερχόμενη Δευτέρα κόντρα στον Ολυμπιακό και να περιμένουν πιθανό στραβοπάτημα των ερυθρόλευκων για να κατακτήσουν την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο.

ENA ΤΕΤΟΙΟ ΜΑΤΣ ,ΑΣΧΕΤΩΣ ΤΟ ΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΘΑ ΕΙΧΕ Η ΟΜΑΔΑ ,ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΝΟΤΑΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΤΕ ΕΔΡΑ!