EIΣΤΕ ΜΑΓΚΕΣ ΜΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΗ ΨΥΧΗ!

Το Τριφύλλι παίζοντας με μεγάλη ψυχή ηττήθηκε στο τελευταίο λεπτό από τον Παναιώνιο, όμως απέδειξε ότι μπορεί να κοιτάξει στα μάτια οποιοδήποτε αντίπαλο.

Ο Ντράγκαν Άντριτς ευτύχισε να έχει σε καλή μέρα τους περισσότερους παίκτες του και ειδικά τους Ρέππα και Τσόκα.
Ο 35χρονος τερματοφύλακας κατέβασε ρολά σε πολλά σημεία του παιχνιδιού, ενώ ο Τσόκας έβρισκε το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα με όποιον τρόπο ήθελε.
Στα καθαρά αγωνιστικά το πρώτο οκτάλεπτο ήταν διαφήμιση για το πόλο και δυσφήμιση για δύο από τις καλύτερες άμυνες του Πρωταθλήματος.
Τόσο η άμυνα του Παναθηναϊκού όσο και εκείνη του Πανιωνίου δεν ήταν στην καλύτερη δυνατή κατάσταση και έτσι η πρώτη περίοδος έληξε με τους κυανέρυθρους μπροστά στο σκορ με 5-4.
Η συνέχεια του παιχνιδιού ήταν ρώσικη ρουλέτα. Οι δύο ομάδες κονταροχτυπήθηκαν, όμως στο τέλος ο Πανιώνιος ήταν εκείνος που έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα με τέρμα που σημείωσε ο Κώστας Μουρίκης 16 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος.

Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 12-11
Τα οκτάλεπτα:
5-4, 7-6, 9-9, 12-11
Τα γκολ του Τριφυλλιού σημείωσαν οι: Τσόκας 5, Βουλγαράκης 2, Βράνιες 2, Δερμιτζάκης, Καφετζόπουλος